Jak usunąć dane osobowe i zamknąć konto w Allegro?

Użytkownik Allegro może usunąć swoje dane osobowe i zakończyć działalność w serwisie przez:

  • odstąpienie od umowy,
  • zamknięcie konta.

Odstąpienie od umowy.

W ciągu 10 dni od rejestracji użytkownik może odstąpić od umowy z Allegro bez podania przyczyn, o ile nie wykonał w tym czasie żadnej czynności na Allegro. Dotyczy to w szczególności złożenia oferty kupna, wystawienia przedmiotu na sprzedaż, wypowiedzi w Cafe Allegro oraz kontaktu z innym użytkownikiem za pośrednictwem formularzy Wyślij e-mail do tego użytkownika bądź Zadaj pytanie sprzedającemu.

Aby odstąpić od umowy, należy wypełnić formularz lub przesłać stosowne oświadczenie w formie pisemnej bądź elektronicznej. Prośba zostanie rozpatrzona w ciągu maksymalnie 20 dni roboczych.

Skorzystanie z jakichkolwiek usług Allegro po wypełnieniu formularza lub przesłaniu oświadczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z odstąpienia od umowy.

Zamknięcie konta

Aby usunąć dane osobowe i zamknąć konto w Allegro, wypełnij formularz usunięcia danych. Możesz to zrobić po 30 dniach od zakończenia ofert, w których brałeś udział (jako sprzedający bądź kupujący). W formularzu będziesz mógł zamówić zestawienie transakcji za cały okres aktywności na Allegro. Prześlemy Ci je e-mailem w ciągu 24 godzin. Twoja prośba o zamknięcie konta zostanie rozpatrzona w ciągu maksymalnie 20 dni roboczych od wypełnienia formularza.

Po zamknięciu konta nadal będą dostępne otrzymane i wystawione przez Ciebie komentarze, data rejestracji oraz ostatniego logowania.

Jeżeli korzystałeś z Allegro w sposób niezgodny z przepisami prawa lub Regulaminem Allegro, jeżeli nie uregulowałeś należności wobec serwisu, nie wypłaciłeś środków z PayU albo nie zrealizowałeś wszystkich zawartych umów - Twoje dane mogą zostać zachowane m.in. w celu ustalenia odpowiedzialności i uniemożliwienia dalszego niedozwolonego korzystania z naszych usług. Podstawą zachowania danych osobowych jest art. 19 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Napisz do nas! Nie znalazłeś odpowiedzi w Pomocy?
Skontaktuj się z nami